picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

co stosujecie do nawożenia roślin

co stosujecie do nawożenia roślin

Czy mikroorganizmy w rolnictwie to faktycznie lepsze rozwiązanie od standardowych środków chemicznych, czy mi się tylko wydaje?

strusiek

Posty: 1

 
Z tpolepszaczy gleby masz dostęny np https://biopreparatydlarolnictwa.pl/produkty/bacillus-subtilis-polepszacz-gleby-4. Dzięki temu zwiększysz odporność roślin na działanie patogenów. Nawet, kiedy prowadzisz niewielkie uprawy, jakieś amatorskie to się przyda. Do przygotowania roztworów nie musisz mieć jakiegoś wielkiego doświadczenia. Na luzie sobie poradzisz.

DaNceR

Posty: 10

 
Preparaty mikrobiologiczne stosuje się, żeby lepiej zabezpieczyć uprawy przed szkodnikami. Z chemii rezygnuje coraz więcej gospodarstw. Trendy się kształtują na rzecz gospodarstw ekologicznych.

Adam 105

Posty: 2

 
Chemia szkodzi środowisku i pojawia się już potrzeba dialogu, żeby coraz częściej przechodzić właśnie na ekologiczne praktyki.

Ymooo2

Posty: 5

 
Szczerze to żałuję, że tak niewiele gospodarstw wchodzi na ekologiczny poziom. Jeżeli się do czegoś przyzwyczaisz to trudno zmienić nawyki, a to się tyczy również takiej działalności. Polecam jednak się przełamać i przestudiować najnowsze osiągnięcia związane z biopreparatami.

Yuri20

Posty: 13

 
BioPreparaty też nie szkodzą ludziom, ani zwierzętom, więc to ważny plus moim zdaniem przy prowadzeniu gospodarstwa.

Snaco90

Posty: 25

 
Biopreparaty najczęściej długi proces certyfikacji. Nawet zauważysz, że owoce po przymrozkach, albo gradobiciu wracają szybciej do formy. To się widzi i odczuwa jakość w realnej praktyce uprawy

quwejt

Posty: 2