picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

Strona główna > Ekonomia i Biznes > Gotowanie > Polecicie jakieś fajne miejsce z regionalnym jedzeniem?

Polecicie jakieś fajne miejsce z regionalnym jedzeniem?

Polecicie jakieś fajne miejsce z regionalnym jedzeniem?

Przyznaję się bez bicia – jestem amatorem placków ziemniaczanych:) Zdołam ich wciągnąć dziesiątki, zaś głównie jak są podane z jakimś świetnym sosikiem:) Polecacie w Krakowie jakieś lokale, gdzie można coś takiego zjeść?

qbencjusz

Posty: 36

 
Nie prowadzę żadnego rankingu Krakowskich placków ziemniaczanych, natomiast jakbym miał wybrać jakieś jedne najlepsze, to chyba postawiłbym na te, które jadłem w restauracji www.domoweprzysmaki.pl. Raz zamówiłem ze śmietaną, a drugi raz z sosem. Chyba te z sosem mi bardziej podeszły, natomiast jedne i drugie na wypasie – jak to mówi młodzież ;)

DobreRADY

Posty: 44

 
Na dobre placki łatwo z patelni zapraszam na Stare Miasto. Jak ktoś zna Kraków to wie gdzie jest Sławkowska (okolice Pijarskiej). Właśnie tam działa restauracja www.domoweprzysmaki.pl oraz naprawdę serwują zwykłą, domową kuchnię. Pierożki, schabowy, bigos, no oraz bez wątpienia placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym również się wykryją :) Fajne miejsce, latem można posiedzieć w ogródku, a zimą zapraszają do klimatycznego środka.

wacek007

Posty: 47

 
Nie prowadzę żadnego rankingu Krakowskich placków ziemniaczanych, ale jakbym miał wybrać jakieś jedne najlepsze, to chyba postawiłbym na te, jakie jadłem w restauracji www.domoweprzysmaki.pl. Raz zamówiłem ze śmietaną, a drugi raz z sosem. Chyba te z sosem mi bardziej podeszły, ale jedne oraz drugie na wypasie – jak to mówi młodzież ;)

Sagerrak

Posty: 33

 
Mam taką refleksję, iż ogólnie na rynku gastronomicznym jest aktualnie dużo lepiej, niż kiedyś. Prościej jest znaleźć domowe jedzenie, świeże, dobrze doprawione. Troszkę w tym pewnie zasługa Gesslerowej i jej rewolucji :P Kraków co prawda nieco rzadko odwiedza, lecz akurat w własnym mieście chyba również nie ma takiej potrzeby, bo tutaj ludzie znają się na porządnej kuchni :)

grzelu11

Posty: 45

 
Na dobre placki łatwo z patelni zapraszam na Stare Miasto. Jak ktoś zna Kraków to wie gdzie jest Sławkowska (okolice Pijarskiej). Właśnie tam działa restauracja www.domoweprzysmaki.pl oraz rzeczywiście serwują typową, domową kuchnię. Pierożki, schabowy, bigos, no oraz bez wątpienia placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym także się znajdą :) Fajne miejsce, latem można posiedzieć w ogródku, zaś zimą zapraszają do klimatycznego środka.

Eukalipto

Posty: 49

 
Dobre placki w Krakowie? Panie, pan raczy żartować :) A tak poważnie to nie mam zielonego pojęcia, gdzie można coś takiego zjeść dość tanio i nie zdobyć zatrucia pokarmowego. Niemniej jednak ja w sumie rzadko kiedy jem na mieście. Hmm, tak po prawdzie to ostatni raz na mieście jadłem jeszcze w szkole podstawowej, jak nas wzięli na wycieczkę do Mc Donalda :P

looque

Posty: 46

 
Również mam smaka na placki ziemniaczane :) Gdyby nie to, że trzeba obrać ziemniaki oraz potem jeszcze je zetrzeć oraz stać godzinę nad patelnią...to bym sobie zrobił :) Dobrze, że są knajpy w Krakowie, które zrobią to za mnie. Mam kilka takich ulubionych miejsc, gdzie faktycznie robią dobre rzeczy, najwięcej w okolicach rynku. Uderz bezproblemowo na Sukiennice oraz tam coś odszukasz na bank :)

Jacuś

Posty: 45

 
Cześć :) W sumie idealne pytanie – także chciałbym wiedzieć, gdzie w tym mieście można coś takiego przekąsić. Jak już jem coś na mieście, to raczej w okolicach rynku. Tam jest największe skupisko wszystkich restauracji, tylko, że niestety często dość drogo. Natomiast jak się poszuka trochę, to nawet niedaleko rynku coś taniego i smacznego się znajdzie.

ghjss

Posty: 43

 
Jakby Cię tutaj nakierować, hmm...Musisz odnaleźć Kościół św. Kazimierza niedaleko Basztowej i stamtąd kierować się na ulicę św. Marka, natomiast później odbić w Sławkowską :) Tam jest moim zdaniem najlepszy lokal z domowym jedzeniem www.domoweprzysmaki.pl. Jest tutaj absolutnie wszystko, nie jedynie placuszki domowej roboty, niemniej jednak również pierogi, schab, rosół...Zawsze tam wpadam na kacu, żeby się podleczyć dobrą zupką :)

mati

Posty: 28