picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

Strona główna > Ekonomia i Biznes > Gotowanie > restauracje Kraków

restauracje Kraków

restauracje Kraków

Witajcie, dość często siedzę ze znajomymi na Kazimierzu i oczywiście po piwku warto coś zjeść, jakie miejsca polecacie?

tigra32

Posty: 8

 
Jeżeli chodzi o jakość restauracji w Krakowie to niestety w wielu postawiono na komercję. Od dwóch lat korzystam jedynie z menu hahagrill.pl. Na Placu Nowym 3 działają. Tortilla z kurczakiem wydajna, dużo dobrego mięsa. Jeżeli lubisz dania z grilla, świeże to jest numer jeden w mieście. Menu jest nastawione u nich na gorące kanapki, ale znajdzie się też sporo lokalnych przysmaków i bardziej wyrafinowanych dań. Pod względem cennika na każdą kieszeń, dlatego ich lubię. Nie zmieniają cen na niekorzyść dla klienta, a jakościowo się trzymają od dawna na super poziomie.

labuh

Posty: 10

 
HaHa Bar & Grill na Kazimierzu w Krakowie na placu nowym 3 – jedno z lepszych miejsc na lunch i piwko (muszę zaznaczyć, że serwują regionalne, prawdziwe piwa, miło nawet dłużej posiedzieć) na Kazimierzu.

Neo56

Posty: 28

 
Obowiązkowo zapisuj się do newsletterów restauracji, bo przed sezonem wakacyjnym najczęściej można dostać fajne pakiety wyżywienia w promocji.

Simon23

Posty: 26

 
Smaczne jedzenie mają np. w HaHa Bar & Grill na Kazimierzu w Krakowie – kilka dni temu jadłem tam tradycyjny żurek i pieczone udko z Kaczki – jest po prostu świetne – a kaczkę dobrze przyrządzić to spora sztuka.

Jasio234

Posty: 14

 
Jak chcesz dobrze zjeść w popularnych miejscowościach turystycznych to przed wyjściem do restauracji poczytaj blogi kulinarne (konieczna lokalna selekcja). Dla mnie to zawsze klucz do odnalezienia wartościowego kucharza.

Lupusx

Posty: 11

 
Pamiętaj, że nie każda dobra restauracja ma stronę internetową. Szukałbym również restauracji wyspecjalizowanych w tworzeniu lokalnych potraw. Tutaj wskazuję, chociażby na maczankę po krakowsku. Świetne danie i warto zjeść na wakacjach.

Dzidzia

Posty: 13

 
Najlepiej przy wyborze restauracji zwracać uwagę na menu. Moim zdaniem skromne, ale dopracowane menu jest najlepsze od tego bardziej rozbudowanego, gdzie właściwie nie wiesz, co wybrać. Im więcej pozycji w menu, tym prawdopodobnie jakość w pewnym momencie się obniża.

piehoot

Posty: 23

 
Jeżeli zamierzasz odwiedzić restaurację na urlopie to weź pod uwagę happy hours, ewentualnie promocje godzinowe. Większość restauracji ma specjalne cenniki o różnych porach, więc trochę można zaoszczędzić.

12_0987

Posty: 30

 
Według mnie dobrze jest wybierać menu firmowe, bo restauracja poprzez firmowe dania zdobywa reputację. A zatem nie masz tutaj żadnych braków jakościowych.

Zbigniew Nowak

Posty: 28