picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

Mieszkania do wynajecia w Warszawie

Mieszkania do wynajecia w Warszawie

Hej, szukam mieszkania do wynajęcia w stolicy. Chodzi o termin na październik (do połowy najpóźniej). Nie mam żadnego doświadczenia w wynajmie mieszkań, a sprawa robi się coraz pilniejsza. Czy możecie powiedzieć, w jaki sposób szukać mieszkania i nie narazić się na problemy, szczególnie z pieniędzmi i podpisaniem umowy?

ernolo

Posty: 2

 
Pośrednicy ogólnie znają lepiej lokalny rynek, więc to wcale nie takie złe rozwiązanie. Uważaj jednak na duże koszty prowizji przy podpisywaniu umowy najmu.

Kitas

Posty: 6

 
Jak samodzielnie trudno ci coś faktycznie znaleźć to może warto zgłosić się do pośrednika, ewentualnie przejrzeć serwisy, które agregują oferty z warszawskiego rynku nieruchomości. To pomaga, ale zwróć uwagę na aktualne informacje o mieszkaniach. Z tym jest największy problem.

Black_Riot

Posty: 11

 
Jak w Warszawie chcesz pod studia znaleźć mieszkanie to we wrześniu trochę ciężki okres. Najlepiej to szukać lipiec, sierpień. Teraz raczej przez agenta możesz spróbować. Z tych bardziej zaufanych to www.zamieszkaj48.pl, bo przy płatnej rejestracji masz do wglądu mnóstwo mieszkań w stolicy i od ręki można podpisać umowę. Tak właśnie zrobiłem i udało się przy uczelni znaleźć mieszkanie dwupokojowe w normalnych stawkach (w granicach 1500 złotych na 3 osoby).

Lupusx

Posty: 7

 
Proś o przedstawienie rachunków za pół roku minimum. To pozwoli przeanalizować opłacalność lokalizacji. Dobrze też pomyśleć o oddzielnym ubezpieczeniu oc z perspektywy najemcy. Lepiej nie ryzykować, bo stan mieszkań jest naprawdę różny.

Kitas

Posty: 13

 
Na wakacjach jest w Warszawie wysyp ofert nieruchomości, więc jak zdecydujesz się zmienić mieszkanie to tylko w tym okresie. Ceny niższe, a i dogadać się z właścicielami jakoś łatwiej.

Julian

Posty: 3